Perearstide seltsi juhis lapsevanematele

Jagame kasulikku lugemist lastevanematele:

Perearstide seltsi juhis lapsevanematele: millal võib tõbisena tunduva lapse lasteaeda viia ja millal tuleb ta igal juhul koju jätta.

Väljavõte:

KUI KAUA PEAB LAPSE LASTEAEDA VIIMISEGA OOTAMA?

Palavik ükskõik millise nakkuse korral — Last ei viida lasteaeda, kui palavik on üle 37,3 °C kaenla alt mõõdetuna. Haigusest toibumine loetakse heaks, kui laps on olnud palavikuvaba vähemalt ühe ööpäeva.

Köha ja nohu — Ei ole vastunäidustus kollektiivi minekule, kui lapsel pole muid nakkushaiguse sümptomeid ja kui laps tunneb end hästi.

Oksendamine, kõhulahtisus — Last hoitakse kodus, kuni sümptomid mööduvad ja laps end hästi tunneb, muuhulgas ei kurda väsimust ja ärkab hommikul rõõmsalt.

Tuulerõuged — Lasteaeda võib minna, kui uusi lööbeelemente enam juurde ei teki ja villid on kaetud koorikutega ning laps tunneb end hästi. Koorikute ärakukkumist ei pea ootama.

Lööbelised haigused — Lasteaiast eemaloleku vajaduse määrab reeglina lapse enesetunne. Kui laps ennast taas hästi tunneb, on ka nakkusoht möödas.

Kõrvapõletik — Laps võib minna lasteaeda, kui ta end hästi tunneb.

Konjunktiviit (silma sidekesta põletik) — Ei vaja eraldamist, kuna haigustekitajad on samad, mis ülemiste hingamisteede nakkuste korral.

Angiin — Laps võib lasteaeda minna, kui ta tunneb end hästi. Nakkusoht taandub 24 tunni möödu-
misel antibiootikumravi alustamisest.

Naha mädapõletik (impetiigo) — Eraldamine on vajalik 24 tundi alates arsti poolt määratud ravi alustamisest.

Sügelised ja täid — Kui ravikuur on tehtud, võib laps lasteaeda minna. Ravi peab saama kogu pere.

Enterobioos (naaskelsabad ehk linaluu-ussid) — Laps võib käia lasteaias ravikuuri ajal. Ravi peab saama kogu pere.

Allikas: Eesti perearstide selts

 

Terviktekst:

http://perejakodu.delfi.ee/lasteaialaps/perearstide-seltsi-juhis-lapsevanematele-millal-voib-tobisena-tunduva-lapse-lasteaeda-viia-ja-millal-tuleb-ta-igal-juhul-koju-jatta?id=84511685