Robootika näitusel Tallinnas

Väike looke ka meie vahvast tegemisest: https://www.saartehaal.ee/2018/05/21/lapsed-kaisid-legoroobootika-naitusel-fotod/

Naerusuu lasteaia ja Luce Kooli ühismeeskond koos fännidega osalesid nädalavahetusel WE DO robootikaga FIRST LEGO League Jr. 2017/18 hooaja ühisnäitusel Tallinnas Laagri Koolis.

Sellele eelnes üle nädala väldanud intensiivset eeltööd.  FIRST LEGO League Jr. 2017/18 hooaja väljakutse oli “Veeseiklus” ehk saame kõike teada tarbeveest!

Meie meeskond kandis nime Lastemaja VeeTiim ja meie projekt RÕÕMSAD PIISAD.

Meie meeskond leidis probleemiks liigse puhta vee tarbimise kohtades, kus ei ole oluline kasutada puhast joogivett. Lisaks uuriti ja avastati kohad kus meie kooli/lasteaiahoones kõige enam vett kulub – see oli tualettruum. Nii leidsid meeskonnaliikmed, et tark oleks neis kohtades kasutada puhta vee asemel vihmavett. Üheskoos kavandati ja ehitati mudel, kuidas koguda vihmavett ja seda mahuti ja pumbajaama abil majja tagasi pumbata ning tualettruumis peale tõmmatava veena kasutada. Mudel valmis piisavalt keerukas, kahe erineva programmi ja mootoriga. Päris uhke oli seda seal teistele tutvustada, samuti saime suuri kiidusõnu ka korraldajate poolselt ülevaataja.

• FIRST LEGO League Jr. on Ameerikas 2004.a käivitatud rahvusvaheline “käed-külge”  teaduse- ja tehnoloogia populariseerimise programm lastele.

• FIRST LEGO League Jr. eesmärk on luua mittevõistlev õpikeskkond kuni 9 aastasest lastest moodustatud  kuni 6 liikmega meeskondadele

• Selline keskkond aitab lastel koos õppida, näidata ja jagada oma teadmisi, mida nad saavad FIRST LEGO League Jr. hooaja väljakutset uurides.